Tesettür Tatil Kıyafetleri ve 2019 İçin Popüler Kombinler

Tesettür Tatil Kıyafetleri ve 2019 İçin Popüler Kombinler

Hanımlar, tatil zamanı yaklaşıyor! Bavulunuz hazır mı?

Tatile gitmenin arifesi ve hazırlıkları da en az tatilin kendisi kadar keyiflidir. Yine de tesettür tatil kıyafetleri bulmak biraz zorlayıcı olabilir. Modayı yaşam tarzınıza uyduracak, size kendinizi iyi hissettirecek harika kombinler için okumaya devam edin!

İşte Tesettür Tatil Kıyafetlerinin Olmazsa Olmazları

1. Nefes Aldıran Pamuklu Şallar

Tesettür tatil kıyafetlerinin başrol oyuncusu ile listemize başlayalım! Pamuklu şallar, sıcak yaz günlerinin kurtarıcısı olacaktır. Nefes alan kumaşlardan seçeceğiniz şal türleri, gün içerisinde sıcaklığın etkilerini azaltacaktır. Her ne kadar ipek ya da naylon karışımlı kumaşlarla yapılmış şallar çok daha şık ve elegant bir görünüşe sahip olsalar da pamuklu şallar sayesinde de hem son derece şık hem de salaş ve sportif görünümler elde etmek mümkündür.

Peki, yaz ayları için yanımıza alacağımız tesettür tatil kıyafetleri ile kombinleyeceğimiz pamuklu şallar nasıl olmalıdır? Öncelikle koyu renklerden uzak durmakta fayda var. Saç derisi üzerinden güneşin faydalarından bahsetmiştik fakat güneş ışınlarını içerisinde toplayan koyu renkli şallar, saç derinizin terlemesine neden olacaktır. Beyazlar, ekrular, bejler her zaman tatil kombileri ile tercih edilebilir. Özellikle 2019 senesinin modasında ton-sür-ton ön planda. Yani aynı rengin farklı tonlarını yazlık kobininizde hem elbisede hem de şalda tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra mavinin tonları da yaz aylarında tesettür tatil kıyafetleri ile kombinlenebilir. Akşam gezmeleri için mavi, turkuaz ya da petrol yeşili gibi renkler tercih edilebilir. Hafif yanık tenlere bu renkler çok yakışır.

2. Rahat ve Kullanışlı Kimonolar

Japonya’nın yerel kıyafetlerinden kimonolar, yaz aylarında tesettür tatil kıyafetleri kombinleri yapmak isteyenlerin bir numaralı tercihi haline gelmiş durumda. Yöresel kıyafet diyince aklınıza geleneksel ve demode bir parça gelmesin! Kimonolar günümüzde pek çok modacı tarafından modernize edilerek tesettürlü giyime adapte ediliyor. Kimonolar 2019 için tesettür tatil kıyafetleri arasında ön plana çıkıyorlar.

Bu parçaların en güzel özelliği, hafiflikleri. Kumaşlarını hafifliği sayesinde güneşin en tepede olduğu saatlerde bile sizi bir tüy kadar hafif sarıyorlar ve asla sıcaklatmıyorlar. Kimi kemerli modeller önden ya da arkadan bağlanabiliyor, kimileri ise küçük bir düğme ya da ilikle kapatılabiliyor. Rengarenk ve desenli kimonoları altına giyeceğiniz daha sade kıyafetlerle zevkli bir şekilde kombinleyebilirsiniz.

3. Sade ve Süslü Sandaletler

Tesettür tatil kıyafetleri kombinlerinin olmazsa olmazlarından bir tanesi ile listemize devam edelim. Yaz aylarında şehir içeriside babetler ve spor ayakkabılar işimizi görüyor. Ancak tatil için kıyı şeridine indiğimiz anda bu ayakkabılar ayaklarımıza fazla geliyorlar. Bu nedenle tatil bavulunuz içerisine birkaç çift sandalet eklemeyi unutmamak gerek.

Öncelikle bir adet sandaletiniz deniz ve havuz için ayrılmış olmalı. Kimi zaman klorlu sulara kimi zaman da kumlara girecek olan bu sandaletler, sağlam bir malzemeden ve ayağı rahatsız etmeyecek şekilde olmalı.

Öteki sandaletlerinizi gündelik hayatta kullanmak üzere seçebilirsiniz. Bu sene özellikle çapraz bağlı sandaletler ön plana çıkıyor. Ayağı sağlam bir şekilde saran bu sandaletler uzun uzun çarşı pazar gezmek isteyenler ya da antik kentleri dolaşacak olan tatilciler için birebir. Stiline önem veren hanımlar için ise önerimiz, sadelik ve gösterisi dengelemeleri yönünde. Boncuklu, süslü sandaletler tercih edecekseniz, üzerindeki kombini sade tutmaya çalışın. Eğer hareketli bir parça giydiyseniz, sandaletleri sade tutun. İşin sırrı dengede!

4. Beyaz Rengin Hakimiyeti

Tesettür tatil kıyafetlerinin olmazsa olmazı bir renk varsa, o da hiç şüphesiz beyazdır! Beyaz rengin hakimiyeti yaz boyunca kendini gösterecektir. Eğer siz de yaz için tesettür tatil kıyafetleri alışverişine çıktıysanız, birkaç beyaz kıyafeti alışveriş sepetinize eklemeyi unutmayın…

Peki, beyaz nasıl kombinlenecek? İlk seçenek baştan aşağıya beyaz giyinmek… Bol bir beyaz pantolonu beyaz bir tunik ile kombinleyerek yazın ruhunu yansıtabilirsiniz. Eğer bu fikir size biraz sıradan geldiyse, beyaza her rengin yakıştığını hatırlatmak isteriz! Özellikle kot kumaşından parçalar beyazın çok daha güzel bir şekilde ön plana çıkmasını sağlar. Bunları taba renginden kemer ya da ayakkabı gibi aksesuarlarla renklendirebilirsiniz. Bu şekilde hem şık hem de rahat kombinler elde etmek mümkün!

5. En Güzel Yazlık Aksesuarlar

Konu tesettür tatil kıyafetleri olunca, olmazsa olmazlar arasında tabii ki de aksesuarlar yer alıyor. Yazlık kombinlerinizi birbirinden güzel aksesuarlarla süsleyerek harika görünümler elde edebilirsiniz.

Takılar

Öncelikle hanımların vazgeçilmezi takılardan başlayalım. Yazlık kombinlerin olmazsa olmazlar ahşap dokulu takılardır. Büyük ahşap boncukları olan kolyeler ile kombinlerinizi renklendirebilirsiniz. Bu tarz bileklikler de yine yaz aylarının favorileri arasında yer alıyor. Eğer daha ince bir şeyler tercih ederseniz, o zaman altın takılara yönelmenizi öneririz. Güneş altında parıldayan ince bir altın zincir özellikle de genç hanımlara çok yakışır!

Şapkalar

Güneşten korunmak için gölgede kalmak yetmez! “Zaten şalım var, beni güneşten korur” diye düşünmeyin. Salınızın üzerine yerleştireceğiniz hasır yazlık şapkalar ile mevsimin ruhuna uygun bir görünüm yakalayabilirsiniz. Üstelik bu şapkalar yüzünüzü keskin güneş ışınlarından koruyacak, lekelerin oluşumunu engelleyecektir.

Güneş Gözlükleri

Ve tabii ki yaz dendi mi akla hemen güneş gözlükleri gelir. Hem hanımların hem de beylerin yaz boyunca güneş gözlüklerini yanlarından ayırmamaları gerekir. Özellikle araç kullanırken bu gözlükleri takmak hem şıklık hem de güvenlik için gereklidir. Güneş ışınları karşısında sürekli yüzünüzü kırıştırıp yaşlılık emarelerinin erken ortaya çıkmasına sebebiyet vermektense yanınızdan güneş gözlüğünü eksik etmeyin.

Sizler için hazırladığımız tesettür tatil kıyafetleri önerilerinden yapacağınız seçimlerle Adenya Hotels Kadınlar plajının yıldızı olacağınıza eminiz!